Martin Koťa | Díky Collabimu zjistíte počet vyhledaných dotazů na Seznamu
Díky Collabimu zjistíte počet vyhledaných dotazů na Seznamu na vámi zadané klíčové slovo i bez použití funkce format=rss. Vytvoření záložky je velice jednoduché.
collabim, bookmarklet, záložka, seznam, vyhledávání, počet dotazů, format=rss
418
post-template-default,single,single-post,postid-418,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Díky Collabimu zjistíte počet vyhledaných dotazů na Seznamu

Jistě jste zaznamenali, že vyhledávač Seznam.cz přestal na rozdíl vyhledávače Google, zobrazovat počet vyhledaných dotazů na vámi hledaný výraz (klíčové slovo) ve výsledcích vyhledávání. Populární nástroj pro marketéry a SEO specialisty, Collabim, uveřejnil na svém blogu skvělou fíčuru,  která vám pomůže tento problém jedním klikem rychle vyřešit. Kolegové z Collabimu vytvořili záložku (Bookmarklet), kterou si jednoduše myší přetáhnete do Lišty záložek a můžete ji hned využívat. Funguje to tak, že zadáte vámi hledaný výraz do vyhledávače a po vyhledání všech dotazů kliknete na záložku „Zjistit počet výsledků“, čímž se vám daný počet výsledků hledání okamžitě objeví mezi fulltextem a vyhledanými výrazy. Existuje zde samozřejmě možnost použít výrazu format=rss (zadejte jej hned za anglické &, které následuje za vyhledávaným výrazem), kdy se vám ve zdrojovém kódu objeví daný počet výrazů, ale záložka od Collabimu je přece jen více komfortnější a jednodušší pro práci.

 

https://search.seznam.cz/?q=dovolen%C3%A1&oq=dovolen%C3%A1&sourceid=szn-HP&sgId=LetM_AIMY0QLLjQEY093_FwokS-aknRokSRMYG-jkL%3D%3D&thru=&su=e&aq=

 

https://search.seznam.cz/?q=dovolen%C3%A1&oq=dovolen%C3%A1&format=rss

 

Stejný postup samozřejmě funguje i když byste třeba chtěli zjistit počet objevených výsledků, které se zobrazují třeba jen na určité stránce nebo webu. Například výraz site:www.dovolena.cz „dovolená“, který mi řekne, najdi mi na stránce www.dovolena.cz všechny stránky, kde se vyskytuje slovo „dovolená“.

 

https://search.seznam.cz/?q=site%3Awww.dovolena.cz+%22dovolen%C3%A1%22&count=10&pId=VNXHOtU6GGxcIxhKwXQw&from=0

 

https://search.seznam.cz/?q=site%3Awww.dovolena.cz+%22dovolen%C3%A1%22&format=rss

 

Jak na to?

Začněte na Blogu Collabimu, odkud si do Lišty záložek přetáhnete myší novou záložku s názvem Zjisti počet výsledků.

Bookmarklet od Collabimu download stažení

 

Nyní na Seznamu zadej nějaký hledaný výraz. Já jsem použil klíčové slovo „dovolená“. Snad proto, že je doba letních prázdnin 🙂 Jakmile vyhledávač najde výsledky na vámi požadované klíčové slovo, klikněte na na vaši novou záložku „Zjisti počet výsledků.“ A hle, hned je tam máte.

Bookmarklet od Collabimu výsledek hledaného dotazu 1

 

Pokud si chcete výsledky zkontrolovat, použijte format=rss, jak jsme si říkali na začátku.

Zjisti počet výsledků díky Collabimu 1

 

Stejný postup zvolte, pokud chcete vyhledat počet výsledků, které se třeba vyskytují na určité stránce. Já si vybral www.dovolena.cz a opět výraz „dovolená“.

Zjisti počet výsledků díky Collabimu

 

A ještě jednou pro kontrolu použijme format=rss. Tak hodně štěstí s tímto nástrojem 🙂

Bookmarklet od Collabimu výsledek hledaného dotazu

 

 

No Comments

Post a Comment